Spotkanie z Hanną Cygler w bibliotece w Żukowie

Na naszych Czytelników czeka nie lada gratka: spotkanie z Hanną Cygler!
Spotkanie odbędzie się 10. listopada (środa) o godzinie 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Żukowie (ul. 3. Maja 9B).
Na spotkanie wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy telefoniczne: 58 681 77 63 lub osobiste w bibliotece

Hanna Cygler absolwentka skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim zawodowo zajmuje się tłumaczeniami ze szwedzkiego i angielskiego, prowadzi własne biuro tłumaczeń.
Pisze – jak sama mówi dla przyjemności.

Debiutowała w 2003 roku książką „3 razy R”. Od tej pory napisała już ponad 20 książek.
„Można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami czy czytadłami. To jest zupełnie nieważne. Ważne jest, by nie spać przez nie przez pół nocy…”

Porozmawiamy m.in. o książce „Nowe niebo”.
Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub.
Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Zderzenie z nową rzeczywistością jest twarde. Los nie oszczędza rodziny Halmanów, jednak ani Matylda, ani jej podopieczni się nie poddają. Walczą o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów. Najtrudniejszą wybiera Felicja, ulubienica Matyldy, która chce być sobą. A to kosztuje…

Do zobaczenia w bibliotece!