Wioletta Piasecka gościem Biblioteki Samorządowej w Żukowie

W dniach 10.09.2018 – 12.09.2018 miały miejsce spotkania autorskie skierowane do najmłodszych czytelników. Gościem Biblioteki Samorządowej w Żukowie, a  także Filii w Baninie, Chwaszczynie i Leźnie była pani Wioletta Piasecka – autorka ponad 40 baśni i bajek dla dzieci,  biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena, Faustyny Morzyckiej czy Ignacego Jana Paderewskiego,  sztuk teatralnych,a także wielu słuchowisk radiowych. Uczestnicy biorący udział w spotkaniach z wielkim zaciekawieniem wysłuchali historii Ignasia, bohatera książki pod tym samym tytułem. „IGNAŚ”  to historia niezwykłego chłopca, który miał tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Starał się je realizować przy każdej nadarzającej się okazji, a Polska w owym czasie potrzebowała ogromnego wsparcia, miłości i oddania. Czy pasja i ciężka praca wystarczyły, by pokonać liczne przeciwności losu? Książka o Ignacym Janie Paderewskim to wspaniała lektura w setną rocznicę odzyskania niepodległości. W drugiej części spotkania  dzieci aktywnie uczestniczyły  – losowały „wróżby” dotyczące tego, kim będą w przyszłości. Pisarka sprawdziła również wiedzę dzieci na temat znajomości ligi światowej piłki nożnej i bajek. Przez cały czas trwania spotkania panowała miła i radosna atmosfera. Przesympatyczna pisarka zaspokajała dziecięcą ciekawość i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania. Pani Wioletta była gościem „żukowskich” Bibliotek  już po raz czwarty.

Tutaj materiał Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie: http://www.gimnazjum2.zukowo.pl/Bajki1/index.html

Zdjęcia : Biblioteka Samorządowa w Żukowie