Tydzień Bibliotek już w maju

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywa się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”, a my zapraszamy Państwa w podróż dookoła świata: językowo, kulturowo i … kulinarnie.
Indie, Japonia, USA, Wielka Brytania i Ekwador – to kraje do których nasi goście zaproszą Was podczas warsztatów w dniach 8-11. maja 2023 roku.

Na spotkania w ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy młodzież (12+) i dorosłych.
Obowiązują zapisy:
mailowo: promocja@bibliotekazukowo.pl lub osobiście w bibliotekach.
Każdy warsztat będzie trwał ok. 60 min.
Udział jest bezpłatny.

8.05, godz. 18.00, Biblioteka w Baninie, INDIE

W podróż do Indii zabierze nas Lesley Alberto Pereira. Urodził się w Goa w Indiach, a przez ostatnich 12 lat podróżował po całym świecie. Opowie o kulturze Indii, tradycjach i fenomenalnej kuchni. (spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim i tłumaczone)

9.05, godz. 17.00, Biblioteka w Chwaszczynie oraz 9.05, godz. 18.30 Biblioteka w Baninie, JAPONIA

Zajęcia poprowadzi Joanna Cybulska – absolwentka japonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stypendystka Kyoto Sangyo University przez ponad 10 lat pracowała jako tłumacz w wielu japońskich firmach oraz podczas wydarzeń sportowych. Wielokrotne dłuższe i krótsze pobyty w Kraju Kwitnącej Wiśni pozwoliły Joannie doskonale poznać Japonię oraz jej mieszkańców. Obecnie prowadzi ona kursy języka japońskiego dla dzieci i dorosłych. Podczas zajęć nauczy nas pisać swoje imię w alfabecie Kanji i wspólnie zasmakujemy się w japońskiej herbacie.

10.05, godz. 18.00, Biblioteka w Żukowie, USA i Wielka Brytania
UWAGA – z przyczyn losowych musimy odwołać te warsztaty. Przepraszamy za niedogodności.

Dominika Dzionk, absolwentka amerykanistyki i anglistyki, zabierze nas w podróż językowych różnic między American i British English. Spotkanie okrasimy przekąskami z Wysp Brytyjskich i USA. Dominika jest nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej i spotkanie ze starszymi odbiorcami traktuje jak duże wyzwanie. Na co dzień pracuje i oddaje się swoim małym pasjom. Jest to między innymi gra w teatrze amatorskim. Gdy robi się cieplej i czasu wolnego jest coraz więcej oddaje się prawdziwej pasji, jaką jest podróżowanie. Poza godzinami pracy  relaksuje się gotując i uprawiając rośliny tropikalne.

11.05, godz. 18.00, Biblioteka w Żukowie, EKWADOR

Nataly Mera pochodzi z Guayaquil w Ekwadorze, a w Żukowie uczy języka hiszpańskiego w szkole językowej MyTime. O kulturze swojego kraju, a także doświadczeniach mieszkania w Polsce opowie podczas serwowania hiszpańskich przysmaków. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem.