Randka z książką. Zapraszamy na walentynki w Bibliotece

Wiadomo, książki po okładce się nie ocenia. Bywa, że wyjątkowo szkaradna oprawa graficzna zdobi dzieło na naprawdę wysokim poziomie. Ale też równie często jest zupełnie odwrotnie i niestety okładka okazuje się być najlepszą częścią książki. Teoretycznie wszyscy się z tym zgodzimy, ale w praktyce wygląda to już nieco inaczej. Trudno zaleźć osobę, która nigdy w życiu nie kupiła ani jednej książki ze względów estetycznych. Tak naprawdę lubimy ładne książki, a okładka bardzo często jest pierwszym elementem, który budzi nasze zainteresowanie. Nie ma w tym nic złego. Nie po to graficy pocą się nad swoimi projektami, żebyśmy mieli je pomijać. Świat literatury stanąłby na głowie, a poziom czytelnictwa znów skurczyłby się o kilka procent.

Z okazji Walentynek już od piątku, 12. lutego zapraszamy Was na „Randkę w ciemno z książką”.
Daj się skusić: bez rekomendacji, bez czytania recenzji, bez oglądania okładki. Kto wie, może spędzicie razem niezapomniany wieczór? Może to będzie miłość od pierwszego wejrzenia?

Odważysz się? Zaryzykujesz? DO ZACZYTANIA JEDEN KROK!

Wszyskich Czytelników Biblioteki Samorządowej w Żukowie (jeśli nim nie jesteś – nic straconego! – przyjdź, zapisz się i dołącz do grona przyjaciół książek!) zapraszamy do naszych placówek w Baninie, Chwaszczynie, Leźnie, Niestępowie i Żukowie od piątku, 12.01.2021 roku. Wypożycz minimum 1 książkę i odbierz walentynkowy prezent w postaci książki.
Jakiej? Niech to będzie niespodzianka! Być może nieoczekiwany wybór zaskoczy Cię i udowodni, że „miłość jest ślepa” 😀
Śpieszcie się! Liczba prezentów ograniczona!

PS. Książkowe prezenty dla dzieci to nowe pozycje dla najmłodszych przekazane nam przez Fundację Metropolia Dzieci, zaś książki dla dorosłych to starannie wybranie tytuły z tzw. „drugiego obiegu” w stanie idealnym lub bardzo dobrym.

Randka z książką – plakat