Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych dla dzieci

Szanowni Państwo,
informujemy, że Biblioteka Samorządowa w Żukowie bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę” w podregionie gdańskim.

Celem projektu jest:
– podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
– rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
– wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie, a ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia z tematu projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.

Czego dowie się Twoje dziecko?

Podczas szkolenia zostaną omówione możliwości pozyskiwania grafik i zdjęć oraz wykorzystania ich w różnych projektach. Pozna dostępne narzędzia do obróbki graficznej i tworzenia projektów. Zdobędzie umiejętności związane z zasadami projektowania wizualnego. Dowie się o przysługujących mu prawach autorskich i co to jest creative commons.
Porozmawiamy także o bezpieczeństwie w sieci i tzw. netykiecie.

Zajęcia będą się odbywały w siedzibie głównej Biblioteki Samorządowej w Żukowie, ul. 3. Maja 9b, w następujących terminach:
23,24,25 i 27. sierpnia 2021 roku, czyli poniedziałek, wtorek, środa i piątek (zajęcia nie odbędą się w czwartek, 26. sierpnia!).
Szkolenie jest cyklem, zatem zapisanie dziecka na szkolenie jest zapisaniem go na czterodniowy kurs.
Godziny:
23.08, poniedziałek: 9.00-14.30
24.08, wtorek: 9.00-14.30
25.08, środa: 9.00-15.20
26.08, czwartek: dzień wolny od zajęć
27.08, piątek: 9.00-15.20
Spotkanie organizacyjne (dla rodziców / opiekunów prawnych) odbędzie się w piątek 20. sierpnia o godzinie 15.00.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 16. sierpnia do godziny 16.00.
Prosimy o kontakt na adres mailowy: promocja@bibliotekazukowo.pl lub numer telefonu: 512 391 666.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Zachęcamy do kontaktu!

PS. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl/

#siecnakulture #siećnakulturę #polskacyfrowa #fwzr