Nominacja do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa dla naszej koleżanki

To wielka przyjemność pracować z osobami, dla których praca jest pasją. A praca w obszarze czytelnictwa i jego promocji to misja niełatwa, tym bardziej cieszą nas sukcesy naszych bibliotekarek.
Co roku Polska Sekcja IBBY/Polish Section of IBBY przyznaje nagrodę Książka Roku, a jedną z kategorii jest nagroda za upowszechnianie czytelnictwa. I za rok 2023 wśród nominowanych znalazła się nasza koleżanka – Agnieszka Błażewicz. Na stronie http://www.ibby.pl/?p=7561 dowiecie się jakie książki znalazły się w kategorii nominowanych do tytułu Książki Roku i jakie osiągnięcia stoją za nominacją naszej koleżanki.
Uroczysta gala 18. grudnia – trzymamy kciuki!

Agnieszka Błażewicz – z wykształcenia historyczka i bibliotekoznawczyni. Zaangażowana w projekty społeczne i edukacyjne. Animatorka kultury. Wolontariuszka – nauczycielka języka polskiego i nauczania zintegrowanego w Polskiej Szkole w Manchesterze. Prezeska Fundacji Metropolia Dzieci, realizującej wiele działań proczytelniczych, takich jak „Z książką na start”, „Książka (nie) tylko od święta” czy „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”. Lokalnie w Bibliotece Samorządowej w Żukowie odpowiada za działania proczytelnicze i promocję.

Nominowana za:

• wspieranie działań na rzecz rozwoju czytelnictwa wśród dzieci oraz ich rodziców i opiekunów,
  • koordynację projektu „Mała książka – wielki człowiek” z ramienia Instytutu Książki,
  • promocję czytelnictwa i PR w Bibliotece Samorządowej w Żukowie,
  • organizację bookstartowej akcji „Z książką na start”,
  • zaangażowanie w projekt „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, który ma na celu wyposażanie bibliotek w książki w oryginalnej wersji językowej dla ukraińskich dzieci.