Konkurs „Ubierz się w książkę” i wygraj aparat fotograficzny!

,,Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika,, Józef Korzeniowski

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Sleeveface, czyli ubierz się w książkę. Sleeveface polega na odpowiednio dobranej kompozycji zdjęcia i aranżacji tła, której efektem jest złudzenie zespolenia fotografowanej postaci z graficznym motywem okładki książki. Dzięki temu powstają kreatywne zestawienia odbiorców, czytelników, słuchaczy z przesłaniem okładki.
Zrób zdjęcie, wyślij je do nas do końca listopada i wygraj główną nagrodę” aparat Instax Mini 11 oraz zestawy książek.

REGULAMIN KONKURSU UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Samorządowa w Żukowie.

Czas trwania konkursu: od 17. października 2022 roku do 30 listopada 2022 roku.

Cele konkursu:

• popularyzacja czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób
  • rozwijanie zainteresowań i pasji fotograficznych
  • upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Zasady konkursu:
1. Uczestniczkami i uczestnikami konkursu mogą być Czytelniczki i Czytelnicy Biblioteki Samorządowej w Żukowie i jej filii w Baninie, Chwaszczynie, Leźnie i Niestępowie, a dzieci za pisemną zgodą rodziców.
2. Przystępując do konkursu uczestniczka / uczestnik akceptuje niniejszy Regulamin oraz zapewnia, że posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy, nie narusza praw autorskich osób trzecich, nie narusza dóbr osobistych, które zostały na nich przedstawione oraz innych dóbr prawnie chronionych.
3. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania fotografii na wystawach pokonkursowych oraz w innych publikacjach promocyjnych lub informacyjnych Biblioteki Samorządowej w Żukowie.
5. W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace nie nagrodzone w innych konkursach oraz będące oryginalnymi pracami autorów.
6. Prace, które nie będą spełniały kryteriów przedstawionych w Regulaminie nie zostaną zakwalifikowane do konkursu.

Format fotografii i warunki dostarczenia:
1. Każdy z uczestników / uczestniczek może zgłosić maksymalnie trzy prace.
2. Fotografie zapisane w formacie JPEG, należy wysłać na e-mail: promocja@bibliotekazukowo.pl w terminie do 30. listopada 2022 roku do godziny 23:59.

Zasady rozstrzygnięcia konkursu:
1. Prace zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez Organizatorów.
2. Decyzja jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej tryb odwoławczy.
3. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrody książkowe, zaś zwycięzca dodatkowo otrzyma aparat fotograficzny Instax Mini 11.
4. Nagrodzone fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki: www.bibliotekazukowo.pl i mediach społecznościowych biblioteki @BibliotekiGminyŻukowo
5. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o czasie i miejscu jego rozstrzygnięcia.

Postanowienia końcowe:
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestników konkursu.

2. Organizator zastrzega, że nie ma możliwości wymiany nagród na gotówkę ani inną nagrodę.
3. Niniejszy dokument jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.