WIECZÓR Z POEZJĄ W STREFIE KULTURY

08.05.2019 r w Bibliotece Samorządowej Filii Chwaszczyno spotkali się miłośnicy poezji podczas wieczoru poetyckiego pt: ” Stracone zachody miłości”. Gościem Biblioteki była pani Ewa Ilińska – mieszkanka Chwaszczyna, poetka, autorka trzech tomików poezji :” Nurt życia” (2012), ” Kokon” (2014), „Punkt widzenia” (2017).
Pani Ewa jest członkinią STOWARZYSZENIA PISARZY POLSKICH I KLUBU GDAŃSKICH POETÓW. Pracowała jako nauczyciel, organizuje spotkania z młodzieżą gdyńskich szkół, w czasie których zachęca do czytania i pisania poezji. Swoje utwory prezentuje w czasie wieczorów poetyckich w bibliotekach i w Domu Zarazy w Oliwie. Twórczość pani Ewy porusza kwestie przemijania, wolności, szczęścia i przede wszystkim szeroko pojętej miłości.

Autorka podczas spotkania zaprezentowała niektóre ze swoich wierszy, a także zadbała o oprawę muzyczną, co zbudowało niezwykle magiczny nastój. Uczestnicy tego wydarzenia doświadczyli wzruszeń, mieli okazję oderwać się od codziennych obowiązków i pośpiechu, zatrzymać się na chwilę i dać się ponieść słowom płynącym wprost z duszy poetki.

Po spotkaniu można było nabyć tomiki „Kokon” i Punkt widzenia” z dedykacją od autorki, napić się wspólnie herbaty i porozmawiać z gościem.

fot. Aleksandra Nosel, Sołectwo Chwaszczyno