Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską – Zarembą

08.05.2019 na „Małej Scenie” Biblioteka Samorządowa w Żukowie gościła Małgorzatę Strękowską -Zarembę. Pisarka spotkała się z uczniami z Parafialnej Szkoły Podstawowej im. Franciszka z Asyżu w Żukowie.
Pani Małgorzata jest autorką m.in. cykli książek o Okropnym Maciusiu, Detektywie Kefirku czy Filipku, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród młodych czytelników. Książka naszego gościa „Dom nie z tej ziemi” została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2017 w plebiscycie Przecinek i Kropka .

Podczas spotkania autorka opowiadała oraz czytała fragmenty swoich książek, których bohaterem jest Filip. Pani Małgorzata porównując książki do cukierków o różnych kolorach i smakach zachęcała uczestników do spróbowania wielu z nich i znalezienia swojego ulubionego. Dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie udzielały odpowiedzi na zadane zagadki literackie i obiecały nie zniechęcać się po przeczytaniu jednej książki, która akurat nie przypadnie im do gustu.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autorki i uzyskać autograf.

Fot. Biblioteka Samorządowa w Żukowie