Ponowne otwarcie bibliotek już od 14. maja.

Informujemy, że od czwartku, 14. maja wszystkie placówki Biblioteki Samorządowej w Żukowie zostaną ponownie otwarte. Niemniej funkcjonowanie ich odbywać się będzie w ograniczonym zakresie, o czym będziemy Państwa informować.

Procedury przewidziane  dla wszystkich filii i jednostek Biblioteki Samorządowej w Żukowie udostępniających zbiory w okresie epidemii COVID-19

 1. Procedury obowiązują od dnia wznowienia udostępniania zbiorów i usług przez Bibliotekę, tj. od 14. maja 2020 roku do ich odwołania.
 2. Obejmują wszystkie placówki udostępniające zbiory.
 3. Czytelnicy którzy chcą skorzystać z usług biblioteki proszeni są o umówienie się telefonicznie na konkretną godzinę. Czytelnicy będą obsługiwani pojedynczo ( jeden czytelnik w obiekcie w określonym czasie). Telefony do naszych  bibliotek:
 • Żukowo 58 681 77 63
 • Banino 58 694 15 68
 • Chwaszczyno  502 837 774
 • Leźno 58 355 07 30
 • Niestępowo 58 686 57 88
 1. Czytelnicy muszą przebywać w Bibliotece w maseczkach i przy wejściu zobowiązani są dezynfekować własne rękawiczki. Środek do dezynfekcji zapewnia Biblioteka. Czytelnicy będą zobowiązani zachować dystans 2m od drugiej osoby
 2. Zostaje ograniczona możliwość poruszania się między półkami. Księgozbiór podaje bibliotekarz.
 3. Wszystkie filie zostały wyposażone w osłony z pleksi, środki dezynfekujące oraz  ręczniki jednorazowe. Środki do dezynfekcji służą również do odkażania lady i innych przedmiotów budzących niepokój pracowników  Biblioteki.
 4. Informacja o nowych zasadach korzystania ze zbiorów przez czytelników będzie dla nich dostępna na stronie internetowej Biblioteki,  w mediach społecznościowych oraz w miejscu udostępniania zbiorów. 
 5. Wszystkie placówki Biblioteki Samorządowej w Żukowie będą udostępniały swoje zbiory przez 4 dni w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) w godzinach 9.00-17.00, za wyjątkiem filii w Leźnie, która otwarta będzie dla czytelników we wtorki i czwartki. Środa pozostaje dniem pracy wewnętrznej. 
 6. W godzinach 12.30 -13.00 biblioteka dla czytelników będzie zamknięta celem dezynfekcji klamek, blatów i rutynowego sprzątania obszaru po którym poruszają się użytkownicy.  
 7. Wprowadza się następujące zasady postępowanie ze zbiorami:
 • wszystkie zbiory  zwracane przez czytelników  do Biblioteki  muszą zostać poddane kwarantannie,
 • Kwarantanna wszystkich zwracanych książek, czasopism, audiobooków i filmów musi trwać przynajmniej 3 dni.
 1. W Bibliotekach odstępujemy od:
 1. świadczenia usług ksero,
 2. dostępu do internetu dla czytelników,
 3. udostępniania toalet czytelnikom
 4. korzystania ze zbiorów na miejscu.

Tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki, kwartalniki  można wypożyczać  na zewnątrz. Po ich zwrocie postępujemy tak jak w przypadku kwarantanny innych zbiorów.

We wszystkich placówkach miejsca przeznaczone dotychczas do siedzenia i korzystania ze zbiorów nie mogą być dostępne dla czytelników (kanapy, fotele, kąciki czytelnicze, stoliki).

Na pracownikach każdej placówki spoczywa obowiązek  wdrożenia i egzekwowania w jednostce obowiązujących procedur. 

Będziemy dokładali wszelkich starań aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie

Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby konieczności  zmian w procedurach  będziemy reagowali natychmiast.

Wszystkie procedury uzyskały zgodę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach SE.HK.4235.9.TA.2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

COPYRIGHT © 2017  |  Regulamin
REALIZACJA:
Wróć do góry