Mali goście w bibliotece w Baninie

13.02.2019 r. bibliotekę w Baninie odwiedzili radośni, mali goście –grupa „Skrzaty” z przedszkola „Niezapominajka”. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy bibliotekarza, odbyły rozmowy o tym jakie książki lubią najbardziej i co biblioteka może zaoferować im wśród swoich zbiorów. W księgozbiorze dziecięcym znaleźć można klasykę – baśnie i bajki autorstwa m.in. Andersena, braci Grimm, Brzechwy, Tuwima, czy adaptacje bajek Disney’a.  Uczestnicy spotkania chętnie sięgają po książeczki z bohaterami popularnych telewizyjnych kreskówek jak np.: Psi patrol, Listonosz Pat, Bob Budowniczy, czy Świnka Peppa. „Skrzaty” zostały zaznajomione z projektem „Z książką na start”, który skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku 0-6 lat,  chcących zaprzyjaźnić się z książkami na dłużej. Spotkanie przebiegało w miłej i pełnej radości atmosferze.Każdy uczestnik spotkania (włącznie z paniami nauczycielkami), który aktywnie uczestniczył w zawiłych zgadywankach miał szansę na słodką nagrodę – warunkiem była poprawna odpowiedź.

fot. biblioteka