Mała książka – wielki człowiek w bibliotece. Projekt dla przedszkolaków.

Biblioteki Gminy Żukowo przystąpiły do ogólnopolskiego projektu bookstartowego organizowanego przez Instytut Książki „Mała książka – wielki człowiek”, do którego zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, czyli w wieku 3-6 lat.
Każdy Mały Czytelnik (już zapisany do biblioteki, albo taki, który dopiero chce się zapisać) otrzyma Wyprawkę Czytelniczą – książkę „Pierwsze Czytanki dla…” ilustrowaną przez Józefa Wilkonia, kostkę do gry i Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę i wypożyczenie przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, dziecko otrzyma naklejkę, którą umieści na swojej karcie, z za zebranie 10 naklejek Mały Czytelnik otrzyma pamiątkowy dyplom.
Mamy też coś dla rodziców: broszurę „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.
Serdecznie zapraszamy!