Andrzej Perepeczko gościem Biblioteki Samorządowej w Żukowie

Dnia 10.10.2018 na MAŁEJ SCENIE odbyły się spotkania z panem Andrzejem Perepeczko, polskim marynarzem, pisarzem i publicystą, oficerem floty handlowej, wieloletnim wykładowcą w Państwowej- i Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni.

Debiutował anonimowo pod pseudonimem „Absolwent” w konkursie na powieść, ogłoszonym przez Wydawnictwo Morskie w październiku 1956 roku. Książka nosiła tytuł Kurs na świt. Nawiązywał on do nieoficjalnego „hymnu” Wydziału Mechanicznego Państwowej Szkoły Morskiej. Publikował również na łamach pisma „Morze” jako prozaik. Pan Perepeczko jest autorem wielu pozycji, m.in.:

Opowieści z mesy (Wydawnictwo Morskie 1967, 1972)

Listy z morza (Wydawnictwo Morskie 1968)

Z obu stron… (Wydawnictwo Morskie 1969)

Bój o Atlantyk (Wydawnictwo Morskie 1972, seria „Wojny Morskie”)

Wojna za kręgiem polarnym (Wydawnictwo Morskie 1973, seria „Wojny Morskie”)

Chłopcy z Morskiej Szkoły (Wydawnictwo Morskie 1974)

Biała fregata. Kronika „Daru Pomorza” 1929-1972

Dzika Mrówka i tam-tamy (Wydawnictwo Morskie 1977, 1982)

Dzika Mrówka pod żaglami (Wydawnictwo Morskie 1981, Wydawnictwo Cypniew 1996)

Dzika Mrówka i Jezioro Złotego Lodu (Wydawnictwo Morskie 1986)

Dzika Mrówka i tajemnica U-2002 (Wydawnictwo Morskie 1987)

Dzika Mrówka i wenecki Doża Dandolo (2014, wydawnictwo Siesta DeLibro ​)

Dzika Mrówka na kurierskim szlaku (2015, wyd. Literatura​)

Podczas spotkań gość Biblioteki podzielił się historią swojego życia, opowiadał o powojennych realiach, zaprezentował swoją twórczą drogę, często inspirowaną ciekawymi przygodami z życia na morzu.  Uczestnikami spotkań na MAŁEJ SCENIE byli uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Pępowie. Spotkania przebiegały w bardzo serdecznej i przyjemnej atmosferze. Młodzież słuchała autora z zainteresowaniem, zadawała pytania dotyczące osoby naszego gościa, kupowała książki i zbierała autografy.