10.10.2020 – NOC BIBLIOTEK w Żukowie

UWAGA! Z POWODU WPISANIA POWIATU KARTUSKIEGO DO CZERWONEJ STREFY COVID-19 „NOC BIBLIOTEK 2020. KLIMAT NA CZYTANIE” ZOSTAŁA ODWOŁANA. WSZELKIE AKTYWNOŚCI ZOSTANĄ PRZENIESIONE DO STREFY ONLINE NA WWW.BIBLIOTEKAZUKOWO.PL ORAZ NA PORTAL FACEBOOK: @BibliotekiGminyŻukowo

Drodzy Czytelnicy,
Przed nami VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, które odbędzie się w sobotę 10. października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Klimat na czytanie, czyli:
– dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
– wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest nasza biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Zapraszamy w sobotę, 10.10.2020. Startujemy o 17.00 i zapraszamy do 22.00!

Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie głównej Biblioteki Samorządowej w Żukowie przy ul. 3. Maja 9B.
W budynku biblioteki obowiązuje reżim sanitarny. Uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa oraz do dezynfekcji dłoni. Organizator zastrzega sobie prawo do wpuszczania uczestników w odstępach czasowych, tak, aby zostały zachowane zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego.

PLAN RAMOWY

17.00-22.00 – zapraszamy do nowej głównej siedziby Biblioteki Samorządowej w Żukowie przy ulicy 3. Maja 9B (przy Spichlerzu). W tych godzinach czekamy na Was! Będziecie mogli obejrzeć bibliotekę i sprawdzić jak pachnie mech 😉 Odwiedźcie naszą „Strefę relaksu”, gdzie będziecie mogli poczytać, albo poprzeglądać nowości wydawnicze. Zapraszamy do dyskusji o książkach i pracy w bibliotece. Jeśli jeszcze nie jesteście Czytelnikami biblioteki – tej nocy możecie to zmienić!

17.00-19.00 – WARSZTAT DoMowy, czyli Rodzinne Historie o Słowach. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat. Porozmawiamy o wyjątkowych słowach, które znacie tylko Wy! Twórczo pobawimy się polszczyzną, podzielimy się przyniesionymi na warsztaty oryginalnymi powiedzonkami, które istnieją w Waszych rodzinach, (które np. wymyśliły dzieci lub funkcjonują w języku seniorów i na stałe trafiły do rodzinnego „obiegu”), przyjrzymy się familektowi i utrwalimy piękne, zabawne i odkrywcze wynalazki językowe w obrazkowej formie.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Uczestnikami mogą zostać Czytelnicy Biblioteki Samorządowej w Żukowie w wieku 6-10 lat, którzy mają założone karty biblioteczne. Jednemu dziecku towarzyszyć może 1 rodzic / opiekun. Zapisów można dokonywać TYLKO osobiście w każdej z naszych filii: w Baninie, Chwaszczynie, Leźnie, Niestępowie lub w bibliotece głównej w Żukowie. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

18.30-19.15 – NOCOWANIE W BIBLIOTECE. Zapraszamy najmłodszych Czytelników Biblioteki Samorządowej w Żukowie na wyjątkowe spotkanie z książką. Ubierzcie piżamki, zabierzcie ze sobą kocyki, ulubione przytulanki i przyprowadźcie rodziców 😉 Zobaczycie, jak wygląda najpiękniejsza biblioteka na Kaszubach i będziecie mogli zdrzemnąć się w wyjątkowej scenerii wśród bajek, baśni i wierszy.
Na spotkanie obowiązują zapisy. Uczestnikami mogą zostać Czytelnicy Biblioteki Samorządowej w Żukowie którzy nie skończyli jeszcze 5. roku życia i którzy mają założone karty biblioteczne. Jednemu dziecku towarzyszyć może 1 rodzic / opiekun. Zapisów można dokonywać TYLKO osobiście w każdej z naszych filii: w Baninie, Chwaszczynie, Leźnie, Niestępowie lub w bibliotece głównej w Żukowie. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

19.30-20.30 – ZERO WASTE – spotkanie z Małgorzatą Kiełt z Fundacji Planet for Generations. Zero Waste, to nie tylko filozofia, ale sposób życia. Jeśli chcesz sprawdzić, co możesz zrobić, by dobry klimat posłużył nam wszystkim dłużej i lepiej – koniecznie odwiedź nas i weź udział w tym wyjątkowym spotkaniu.
Małgorzata Kiełt jest założycielką Fundacji Planet for Generations, edukatorką i doradcą z zakresu zero waste, zrównoważonego rozwoju oraz podstaw gospodarki o obiegu zamkniętym.
Na spotkanie z Małgorzatą Kiełt obowiązują zapisy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Żukowo zainteresowanych tematem ochrony klimatu i społecznego zaangażowania. Zapisów można dokonywać osobiście w każdej z naszych filii: w Baninie, Chwaszczynie, Leźnie, Niestępowie lub w bibliotece głównej w Żukowie, a także w aplikacji messenger @BibliotekiGminyŻukowo, lub wysyłając zgłoszenie na adres promocja@bibliotekazukowo.pl

Podczas tegorocznej Nocy Bibliotek odbędzie się też wystawa pokonkursowa prac plastycznych dzieci z klas 0-3 ze szkół podstawowych Gminy Żukowo. Tematem konkursu jest hasło KOCHAM CZYTAĆ. Jesteśmy bardzo ciekawi jak dzieci zilustrują swoją miłość do książek 😉

DO ZOBACZENIA W BIBLIOTECE!!!